Анонімний телеграм-канал «Товариш майор» опублікував дані близько трьох тисяч людей, затриманих на акціях протесту в Москві 27 липня і 3 серпня, зокрема журналістів «Meduza», «Радио Свобода» «Дождь», «МБХ Медиа», «Таких дел», «The Village», «Медиазоны».

Як пише «Медиазона», творці Telegram-каналу назвали файл «базою прихильників Навального». У ньому вказані паспортні дані, телефони та адреси. Увагу на це звернув кореспондент «Ura.ru», який зателефонував кореспондентові «Медиазоны» за номером, вказаним в опублікованій таблиці.

Водночас, у файлі є особисті дані затриманих учасників акції 27 липня Самаріддіна Раджабова, Івана Подкопаєва, Олексія Міняйло і Данила Беглєца — всі вони тепер проходять обвинуваченими у «московським справі» за статтею про масові заворушення.

Таблиця також містить дані на незалежних кандидатів в Московську міськдуму, які закликали влаштовувати акції на їхню підтримку: Любов Соболь, Іван Жданов, Юлія Галямін, Дмитро Гудков, Володимир Мілов, Костянтин Янкаускас, Олена Русакова.

Як повідомили у штабі незареєстрованного кандидата до Московської міськдуми Гудкова, в одного із затриманих у базі зазначена не реальна, а вигадана адреса, яку той спеціально назвав у відділенні поліції замість справжньої.

Властивості файлу свідчать, що він був створений 27 липня, а останній раз редагувався 9 серпня. В поле «компанія» зазначено «ГУ МВС Росії по м. Москві».

Люди, що виявили свої телефонні номери у базі, розповіли, що їм стали приходити смс із закликом маскуватися на акції 10 серпня і організовувати групи для координації дій. Адвокат Микола Фомін пояснив «МБХ медіа», що це схоже на підготовку до провокацій на мітингу.

Раніше на сайті ugolovka.info з'явилися персональні дані людей, які прийшли на мітинг «За чесні вибори» 27 липня у Москві.

Нагадаємо, 27 липня у Москві відбувся несанкціонований мітинг з вимогою допустити незалежних кандидатів до виборів у Московську міську думу. Силовики затримали майже 1 400 людей.

Офіційна причина відмови у реєстрації незалежних кандидатів у Московську міську думу — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Учасники протестів незадоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Вочевидь, правляча партія «Єдина Росія» має низьку підтримку в столиці РФ. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

Поділитись: