УКРАЇНА

У Трампа немає жорсткої позиції щодо анексії Криму — депутатка

12 липня, 2018 22:59
УКРАЇНА/У Трампа немає жорсткої позиції щодо анексії Криму — депутатка
Зберегти
Вигляд
У президента США Дональда Трампа немає жорсткої позиції щодо анексії Криму, але це не заважає інтеграції України з Північноатлантичним Альянсом (НАТО).

У президента США Дональда Трампа немає жорсткої позиції щодо анексії Криму, але це не заважає інтеграції України з Північноатлантичним Альянсом (НАТО).

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила народна депутатка, голова підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції парламенту Світлана Заліщук. 

«Це послідовна позиція Дональда Трампа. Він від початку, ще коли був кандидатом, не дуже хотів заявляти, що там була анексія. І зараз ми не бачимо його жорсткої позиції, що це анексія, що це незаконна окупація тимчасова, що ми його будемо повертати всіма зусиллями», — зазначила вона.

Депутатка додала, що глава Білого дому уникає прямої відповіді на питання Криму, покладаючи відповідальність за нього на колишнього президента Барака Обаму.

«І очевидно, з моєї точки зору, він теж не хоче робити надто голосних заяв напередодні зустрічі з (президентом РФ — ред.) Володимиром Путіним в Гельсінкі», — сказала Заліщук.

Водночас вона наголосила, що особиста позиція Дональда Трампа по Криму і прагнення України до вступу в НАТО є не пов’язаними питаннями.

«Ми побачили послідовну заяву саміту НАТО, і було посилання на саміт у Бухаресті. Така логіка дипломатичної мови самітів Північноатлантичного Альянсу, вони посилаються на свої попередні рішення, де чітко зазначено в 2008 році, що Україна одним днем стане членом НАТО», — підкреслила Заліщук.

Як повідомлялося, на саміті НАТО президент України Петро Порошенко обговорив з Трампом реформи, «Північний потік-2» та зустріч президента США з Путіним.

Також Порошенко зазначив, що не очікує від переговорів Трампа і Путіна ні добрих, ні поганих новин.

Раніше Трамп заявив, що Путін не ворог і не друг, а конкурент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європа перебуває під тиском між Трампом і Путіним — історик Євросоюзу

Також нагадаємо, Білий дім підтвердив зустріч президентів США Дональда Трампа та Росії Володимира Путіна. Президенти зустрінуться в Гельсінкі 16 липня.

Як повідомлялося, Україна розраховує, що Трамп обговорить з Путіним звільнення політв’язнів.

У Кремлі заявили, що Путін не буде обговорювати з Трампом питання Криму.

Вперше Трамп зустрівся з Путіним 7 липня 2017-го, в рамках саміту «Великої двадцятки» у Гамбурзі. Вдруге вони зустрілись на Азіатсько-Тихоокеанському саміті у В'єтнамі 10 листопада 2017 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша зустріч Трампа з Путіним: довга розмова про Сирію, Україну та кібератаки

Пов`язані новини