Українська влада ухвалила політичне рішення про обмін ексберкутівців, щоб врятувати життя українських полонених, яких утримують на окупованих територіях так званих «Л/ДНР».

Про це йдеться у повідомленні громадської організації Transparency International Україна.

«У цій ситуації немає єдиного очевидно правильного людського вибору. Ми розуміємо, що це рішення влади на вимогу Кремля підважує цінності верховенства права, справедливості та гідності та може розділити суспільство, посіявши ненависть між різними групами українців», – зазначено у повідомленні.

В організації наголосили, що справедливість має захистити незалежний арбітр — суд та прокуратура.

«На жаль, ані суд, ані прокуратура не змогли виконати свій конституційний обов’язок у справі про розстріли Героїв Небесної сотні», — зазначили у Transparency International.

В організації також назвали загрозою для системи правосуддя та верховенства права заміну прокурорів у справі та «очевидний тиск на суд» для зміни запобіжних заходів та звільнення ексберкутівців.

«Ми стали свідками того, як різко та очевидно система правосуддя підміняє закон політичним рішенням. Без вироку у справі тa всупереч законним підставам вчиняються дії, спрямовані на зміну запобіжних заходів обвинуваченим з метою звільнення беркутівців з-під варти», — запевнили в організації.

усе про обмін читайте тут

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року.

Згодом стало відомо, українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебували під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишалися під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні зверталися до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

24 грудня ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна викреслює ексберкутівців зі списків на обмін і тим самим ставить увесь обмін під загрозу зриву.

Однак 28 грудня Київський апеляційний суд відпустив усіх п'ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, під особисте зобов'язання.

Того ж дня Зеленський заявив, що обмін запланований на 29 грудня, однак на той час остаточні списки були не узгоджені.

29 грудня омбудсменка Людмила Денісова повідомила, що вже звільнили четверо військових, які тривалий час перебували у полоні на тимчасово окупованій частині Донбасу, — Сергія Іванчука, Юрія Явтушка, Іван Дєєва, Роман Фурсова.

Поділитись: