У Венесуелі силовики затримали американського журналіста
У столиці Венесуели Каракасі силовики затримали американського репортера Коді Уеддла. Держдепартамент США вимагає негайного звільнення журналіста.
Уеддл, який є уродженцем Вірджинії, з 2014 року як незалежний журналіст проживає в Каракасі. На цьому тижні він зокрема висвітлював повернення до країни лідера опозиції, тимчасового президента країни Хуана Гуайдо, якого в аеропорту зустрічали тисячі людей.
Як повідомили у Венесуельському союзі журналістів, американського репортера затримали зранку 6 березня під час рейду силовиків до його помешкання. Правоохоронці також затримали колегу Уеддла Карлоса Камаччо і вилучили їхнє обладнання.
У Держдепі США заявили, що знають про цей інцидент і глибоко занепокоєні.
«Бути журналістом — це не злочин. Ми вимагаємо негайного звільнення журналіста цілим і неушкодженим», — написала в Twitter помічниця держсекретаря Кімберлі Брейєр.
Нагадаємо, у травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.
23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.
Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.
Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.
Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.
Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.
- Поділитися: