Кількість виборців, які потенційно будуть включені у списки виборців, становить 29 млн 897 тисяч 548 особи. Підрахунок виборців станом на 14 лютого.

За словами голови ЦВК Тетяна Сліпачук, буде змінюватися, оскільки процес зміни адреси для голосування триватиме до 25 березня. Також врахують дані із спеціальних виборчих дільниць, які створюються не пізніше 30 днів до дня виборів.

«Наші громадяни, які залишилися на території Криму, Донецької та Луганської областей мають всі юридичні можливості змінити місце голосування. Тому тільки після отримання попередніх виборчих списків у нас більш-менш буде інформація про те, яка кількість виборців, як очікується, буде включено в списки», — додала Сліпачук.

7 лютого Верховна Рада ухвалила законопроект про заборону участі громадянам Росії спостерігачами на виборах в Україні. Директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібйорг Гісладоттір висловила через це невдоволення. Водночас спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що «занепокоєння України цілком реальні».

8 лютого РФ передумала направляти спостерігачів на вибори в Україну, бо «небезпечно».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖУкраїна не хоче пускати російських спостерігачів на вибори через їхнє громадянство. Законних підстав на це немає

Нагадаємо, 18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. Згодом Росія заявила, що планує відправити своїх спостерігачів на вибори президента України навесні 2019 року. Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей. 8 лютого ЦВК завершила реєструвати кандидатів у президенти: остаточна кількість — 44.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.


Поділитись: