Світ

У ЄС засудили затримання людей під час акцій протесту проти підвищення пенсійного віку в РФ

11 вересня, 2018 12:13
Світ/У ЄС засудили затримання людей під час акцій протесту проти підвищення пенсійного віку в РФ
Зберегти
Вигляд
У Європейському Союзі засудили затримання людей під час акцій протесту проти підвищення пенсійного віку, які відбулися 9 вересня у низці міст у Росії.

У Європейському Союзі засудили затримання людей під час акцій протесту проти підвищення пенсійного віку, які відбулися 9 вересня у низці міст у Росії.

Про це йдеться у заяві речниці Європейської служби зовнішніх зв’язків Майї Косьянчич.

«У неділю відбулися мирні акції протесту по всій Російській Федерації. Кількох організаторів арештували і понад тисячу демонстрантів затримали, зокрема у низці випадків російська влада застосовувала до них насильство. Ці дії перешкоджали здійсненню основних прав людини, закріплених у Конституції Російської Федерації, а також у Загальній декларації прав людини, свобод вираження думок, асоціацій і мирних зборів. Крім того, затримання низки журналістів підриває свободу вираження думок. Вільні засоби масової інформації повинні бути захищеними», — йдеться у заяві.

У ЄС очікують, що російська влада дотримуватиметься взятих на себе міжнародних зобов’язань, зокрема у Раді Європи та ОБСЄ, щодо фундаментальних прав людини, та негайно звільнить мирних демонстрантів і журналістів.

У 38 містах Росії 9 вересня, в день виборів в усіх регіонах федерації, затримали понад 1018 людей, які вийшли на акції протесту проти підвищення пенсійного віку. На протести людей раніше скликав опозиціонер Олексій Навальний.

Увечері 9 вересня було відомо, що в містах РФ на протестах проти пенсійної реформи затримали понад 800 людей.

У РФ 9 вересня відбулися вибори губернаторів, мерів та депутатів. Саме тому опозиція обрала цей день для масових мітингів. У більшості міст, де оголошувались акції, влада їх не погодила, тому вони — «несанкціоновані». Зокрема, так і не вдалося узгодити акції протесту в Москві та Санкт-Петербурзі.

Згідно з даними екзит-полу, на виборах мера російської столиці впевнено перемагає чинний міський голова Москви Сергій Собянін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори і протести: як пройде в Росії єдиний день голосування 9 вересня

Зазначимо, у червні влада Росії запропонувала провести пенсійну реформу. Згідно з проектом, затвердженим урядом, росіян очікує поетапне підвищення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 65 років до 2028 року, для жінок — з 55 до 63 років до 2034-го.

Про введення пенсійної реформи було оголошено під час Чемпіонату світу з футболу у РФ, який відбувався із 14 червня по 15 липня.

29 серпня Путін запропонував пом'якшити умови пенсійної реформи для жінок в Росії й оголосив, що вік виходу жінок на пенсію має бути знижений з 63 до 60 років.

28 липня в містах Росії відбулися мітинги проти пенсійної реформи. Росіяни протестували проти підвищення пенсійного віку.

Законопроект про пенсійну реформу в РФ пройшов перше читання в Держдумі. Очікується, що реформу запровадять з січня 2019 року.

2 вересня в Росії відбулися акції протесту проти підвищення пенсійного віку.

Пов`язані новини