Європейський Союз може призупинити безвізовий режим для окремих країн через зростання прохачів притулку звідти.

Про це заявив єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос, пише DW.

За його словами, такі заходи можуть стосуватися насамперед країн Західних Балкан та Латинської Америки.

«Наше послання державам, громадяни яких мають право в’їжджати в ЄС без віз, недвозначне: ваша відповідальність — захищати цей привілей», — наголосив єврокомісар.

Водночас він висловив сподівання, що таких крайніх заходів можна буде уникнути.

Зазначається, що кількість мігрантів, які подають заявки на отримання притулку в ЄС, загалом зменшилася до рівня 2014 року, тобто до початку міграційної кризи. Так з початку 2019 року зафіксовано близько 32 тисяч 400 таких осіб. Це на 31% менше у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

У Європейському бюро підтримки міграційних процесів (EASO) повідомили, в перші чотири місяці 2019-го майже кожна четверта заява про притулок в ЄС надходила від громадянина однієї з країн, які мають безвізовий режим з ЄС.

Наприклад, кількість прохачів притулку в ЄС з Венесуели з січня по квітень 2019-го зросла до 14 тисяч 257 людей (на 121% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, з Колумбії — до 8097 осіб (на 156%), з Албанії — до 7138 осіб (на 30%).

Нагадаємо, за 2 роки безвізом скористались майже 3 мільйони українців.

11 травня 2017 року Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про скасування віз для короткострокових поїздок для громадян України. Рівно за місяць, 11 червня, «безвіз» запрацював. Із дня запуску безвізового режиму українці отримують право їздити без віз до 30 країн Європи: 22 країни Європейського союзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія та Швеція; 4 держави в складі ЄС, які входять до Шенгенської зони, але ще не зняли контроль на своїх внутрішніх кордонах: Болгарія, Кіпр, Румунія та Хорватія; 4 держави, які не входять до ЄС, але є учасницями Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Поділитись: