Світ

У Європі знизився рівень свободи ЗМІ — дослідження

Politico
Світ/У Європі знизився рівень свободи ЗМІ — дослідження
Зберегти
Вигляд
Рівень європейської свободи слова знизився до показника, який останній раз фіксували у часи Холодної війни. Доповідь представили десяток партнерських організацій на платформі Ради Європи для захисту журналістики й безпеки журналістів

Також серед організацій, що працювали над дослідженням, є Європейська федерація журналістів і репортерів без кордону.

У доповіді зафіксували 130 порушень свободи преси у 2018 році. 110 журналістів затримали у Туреччині, 11 в Азербайджані, 5 у Росії та 4 в Україні, йдеться у звіті.

Також у 2018 році було вбито 17 журналістів. Найбільше порушень свободи ЗМІ фіксують в Італії та Туреччині. 

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що доповідь може «послужити основою для діалогу з державами-членами щодо шляхів поліпшення середовища свободи ЗМІ»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська влада не хоче розслідувати злочини правих груп проти журналістів — ООН

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

Журналістка Бердинських повідомила, що суд також надав ГПУ доступ до інформації з її телефону.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

7 вересня у Києві під будівлею ГПУ журналісти та активісти вийшли на акцію підтримки журналістки «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

Пов`язані новини