Офіс президента України Володимира Зеленського ретельно проаналізує ухвалений депутатами Виборчий кодекс перш ніж президент вирішить, чи підписуватиме його.

Про це заявив представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу «1+1» ввечері 11 липня.

«Чи буде він підписаний? Безперечно він буде проаналізований, бо ми вже зараз бачимо порушення регламенту при ухваленні цих речей... Те, що називали справою честі цієї Верховної Ради, перетворилося в одну велику ганьбу», — сказав Стефанчук.

Він нагадав, що новий Виборчий кодекс ухвалили після 17 переголосування.

«Народили Виборчий кодекс, якого практично ніхто не бачив і не читав. Коли у мене питають, як я ставлюся до Виборчого кодексу, я не можу сказати. Знаю виборчий кодекс, знаю 2,4 тисячі правок, а за що голосували депутати — я не знаю. Якась така система прийняття рішень дуже цікава», — наголосив представник президента.

Він також нагадав, що Зеленський виступає за відкриті списки.

Нагадаємо, 11 липня Верховна Рада України ухвалила новий Виборчий кодекс. Він передбачає введення пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміна виборчої системи на місцевих виборах.

Варто зазначити, що позачергові вибори народних депутатів, які відбудуться 21 липня, проходитимуть за старою виборчою системою.

Поділитись: