Представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус заявив, що у ситуацію з підвищенням цін на електрику для промислових компаній після запровадження нового ринку мають втрутитися антимонопольні та правоохоронні органи.

Про це Герус повідомив під час брифінгу за підсумками засідання уряду 14 серпня, передає «Укрінформ».

Зокрема, Герус вважає, що підвищення цін для промислових споживачів є необґрунтованим і вигідним для тих компаній, які генерують електроенергію, зокрема для «ДТЕКу» Ріната Ахметова та для державного Енергоатому. Тому таке підвищення потребує реакції правоохоронців.

«Щодо ринку електроенергії — очевидно, що у нас відбулося дуже суттєве зростання ціни електроенергії, ця проблема стосується усіх. Хто на цьому заробив? Уся генерація, адже дорожче стали продавати і теплова генерація, й інші компанії. Для населення, на перший погляд, нічого не змінилося, але населення споживає лише 25%. Ще 75% споживають непобутові споживачі. Відбудеться просто здорожчання товарів та послуг — за все це заплатить населення», — заявив Герус.

Напередодні міністр енергетики Ігор Насалик повідомив, що на розгляд уряду винесуть рішення, яким знизять ціну не електроенергію для великих промислових компаній.

Водночас Насалик завив, що ціни на електроенергію для промислових споживачів «не просто не зросли, але й впали» після запровадження нового ринку електроенергії.

Раніше про зростання вартості електроенергії після запуску нового ринку повідомляла компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Там заявили, що вартість електрики для них зросла на 22%. Про зростання цін на електрику повідомили й в державному Укренерго. Там зафіксували зростання ціни на 30%. У компанії «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомили, що ціна електроенергії для них після запуску ринку зросла на 20%.

В Укренерго заявили, що після запуску нового ринку електроенергії ціни на електрику для промисловості в Україні стали на 20% вищими, ніж у Європі.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Поділитись: