У зоні бойових дій на Донбасі бойовики 15 разів порушили режим тиші — штаб
У зоні бойових дій на Донбасі протягом доби бойовики 15 разів порушили режим припинення вогню.
Про це повідомили в штабі операції Об’єднаних сил. Поранень внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої зазнали двоє українських військовослужбовців.
Обстріли були біля Пісків, неподалік Верхньоторецького, Славного, Березового і Красногорівки, двічі поблизу Мар'їнки, біля Тарамчука, неподалік Пищевика, Хутора Вільного, неподалік Південного, у районі Золотого (поза межами ділянки розведення) та поблизу Луганського та Троїцького.
«З початку цієї доби російські окупаційні війська один раз обстрілювали наші позиції. Неподалік Новотошківського ворог вів вогонь з ручних протитанкових і автоматичних гранатометів та стрілецької зброї. Втрат немає», — додали у штабі.
Упродовж 11 листопада бойовики 16 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, один український військовий дістав поранення.
Напередодні, 12 листопада на переговорах у Мінську сторони дійшли згоди, що перепон для зустрічі представників «нормандської четвірки» немає. Водночас РФ закликала Україну почати переговори з бойовиками та продовжити дію закону про особливий статус Донбасу.
1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.
1 листопада у штабі операції Об'єднаних сил повідомили про завершення розведення військ поблизу населеного пункту Золоте-4 Луганської області. Зауважимо, що перед початком розведення не минуло 7 днів тиші, однак розведення все одно відбулося.
9 листопада українська сторона та бойовики самопроголошеної «ДНР» синхронно розпочали розведення сил і засобів на ділянці поблизу Петровського і Богданівки, на Донбасі. 11 листопада у штабі повідомили, що у районі Петрівського та Богданівки завершилася практична фаза розведення сил та засобів.
Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.
Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:
- виведення незаконних збройних формувань,
- гарантії вільного волевиявлення,
- недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.
«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».
«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.
- Поділитися: