25 березня Печерський суд взяв під варту без права застави ще двох підозрюваних у причетності до вбивства трирічного сина депутата Київської облради В’ячеслава Соболєва.

Про це йдеться на сайті Офісу генерального прокурора, а також hromadske підтвердили потерпілі. 

Якихось подробиць щодо ролі затриманих у злочині Офіс генпрокурора не наводить.

Оновлено: Двома новими підозрюваними виявилися уродженець Ірпеня Олександр Раєв на позивний «Майор» та росіянин Ібрагім Шахгірієв відомий, як «Орц».

Олександр Раєв — з 2016 року був активістом націоналістичної організації «Традиція і порядок», яку нібито покинув у липні 2019 року разом з іншим фігурантом цієї справи Юсупом Абуєвим, який наразі перебуває у розшуку за погодженою слідством підозрою в організації замаху на життя В’ячеслава Соболєва та за іншою — створення злочинної організації, вимагання грошових коштів.

Ібрагім Шахгірієв — уродженець Чеченської республіки, має прізвисько «Орц». За словами адвоката, близько 6 років проживає в Україні, де працює охоронцем. Навесні 2015 року російські правоохоронці виявили інформацію про ймовірний вступ Ібрагіма до екстремістської групи для війни у Сирії. Шахгірієва оголосили у міжнародний розшук, а згодом затримали в Україні, взяли під варту та звільнили. До цього часу питання його екстрадиції не вирішене через те, що чоловік звернувся з заявою про надання йому статусу біженця. Йому відмовили. За словами адвоката Ібрагіма, вони подали апеляцію.

Раніше слідство затримало перших двох фігурантів — підозрюваних виконавців злочину Андрія Лаврегу та Євгена Семенова. Обох суд взяв під варту. Згодом прокуратура погодила підозру ймовірному організатору злочину Юсупу Абуєву. Він оголошений у всеукраїнський розшук по іншій справі (вимагання грошей, створення ОЗГ, викрадення особи) і нібито, відповідно до заяви поліції — у міжнародний, однак, у базі Інтерполу його немає. Юсуп Абуєв був членом організації «Традиція і порядок», яку нібито покинув улітку 2019.

За даними слідства, Андрій Лаврега був тим, хто безпосередньо стріляв у автомобіль Соболєва 1 грудня, а Семенов давав йому сигнал, коли депутат вийшов із ресторану. За версією слідства, Андрія Лаврегу до злочину залучив росіянин Юсуп Абуєв, з яким він познайомився у зоні бойових дій на Донбасі. Під час зустрічі в одному з ТРЦ Києва Абуєв нібито запропонував Лаврезі вбити депутата за винагороду в 40 тисяч доларів. Останній, за даними слідства, погодився. Сам Абуєв виїхав з України. 

Поліція розглядає три версії замаху на Соболєва: сімейно-побутові проблеми, фінансово-господарська діяльність, а також минула та нинішня професійна діяльність депутата.

Після вбивства сина Соболєв попросив вісім осіб пройти поліграф, в інтерв’ю hromadske він розповів, що жоден з них цього не зробив. Також депутат домігся передачі справи до головного слідчого управління Нацполіції, У лютому депутат заявив, що на нього та родину готують новий замах. Також подружжя Соболєвих розповіло про бізнесовий конфлікт, який передував замаху на родину, вони заявили, що готові заплати винагороду у 2 мільйони гривень тим, хто назве замовника замаху на життя їхньої родини та надасть докази цього.

Поліція розглядає три версії злочину: сімейно-побутові проблеми, фінансово-господарська діяльність, а також минула та на теперішній час професійна діяльність В’ячеслава Соболєва.

Поділитись: