Національна поліція України заявила, що оголосила у розшук лідера групи вимагачів, якого водночас підозрюють в організації замаху на родину депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва. За даними слідства — це 25-річний росіянин Юсуп Абуєв. Однак, у базі Інтерполу hromadske його не знайшло. 

На інформаційний запит hromadske до поліції нам не надали інформацію, зазначивши, що вона конфіденційна. Водночас у коментарі hromadske два дні тому, речниця Національної поліції Оксана Блищик зазначила, що слідчі «завчасно дали таку інформацію».

«У п’ятницю (10 січня — ред.) документи передані в прокуратуру, після погодження інформація буде внесена в базу», — зазначили у поліції.

Прокуратура міста Києва ще у грудні заявляла про те, що вирішується питання про його оголошення у міжнародний розшук. Коли ми звернулися до них з питанням «Чому досі не оголосили?» — порадили звертатися до поліції. Оксана Блищик зазначила, що не має відповіді на це питання. 

Раніше потерпілий депутат В’ячеслав Соболєв в інтерв’ю hromadske заявляв, що батько підозрюваного, який міг контактувати з сином, виїхав до Австрії і його не допитали. Також Соболєв зазначив, що за його інформацією — щонайменше один правоохоронець був у контакті з виконавцями замаху на його родину, також він додав, що ще двома особами, які знали про злочин — не займається слідство. Адвокат родини потерпілих Єгор Бодров заявив, що підозрюваний у виконанні замаху на родину Андрій Лаврега був помічений на «акціях непокори» громадської організації «Традиція та порядок», до якої раніше входив підозрюваний Юсуп Абуєв і яку нібито залишив у липні минулого року. Однак, за інформацією захисника, членів організації не допитували у справі. Це у коментарі hromadske підтвердив і лідер руху Богдан Ходаковський та зазначив, що з Юсупом Абуєвим зв’язок увірвався після липня 2019 року, коли він нібито вийшов з організації. 

Також Соболєви понад два тижні просили у генпрокурора передати справу вбивства сина до Головного слідчого управління Нацполіції: 13 січня її передали.

Раніше суд звільнив з-під варти трьох фігурантів справи про вимагання, які, за даними слідства були членами групи Юсупа Абуєва — Гелані Межиєва, Павла Нікіфорова, Олексія Величка, одного — Дмитра Онуфрієнка — залишили

Нагадаємо, 1 грудня в центрі Києва стріляли у автомобіль Range Rover в якому перебував депутат Київської обласної ради В’ячеслав Соболєв зі своїми рідними. Куля влучила у його трирічного сина, він загинув. 

Поліція встановила, що стріляли із вікна квартири та затримала двох підозрюваних виконавців злочину, суд взяв їх під варту. Згодом поліція оголосила про підозру росіянину Юсупу Абуєву, який тривалий час мешкав в Україні, був членом націоналістичної організації «Традиція та порядок», їздив на схід у роту «Ведмеді». Наразі чоловік у розшуку за іншою справою — вимагання грошей та створення ОЗГ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile