Представники низки бізнес-асоціацій вимагають ухвалити законопроект про податок на виведений капітал під будівлею комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики
Фото: Громадське
Представники низки громадських організацій та бізнес-асоціацій вимагали ухвалити законопроект про податок на виведений капітал під будівлею комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики. На акцію підтримки прийшло близько 200 осіб із барабанами та дерев’яними сокирами.

«Ми вважаємо його (законопроект про запровадження податку на виведений капітал — ред.) одним з головних та найбільш актуальних законопроектів, який може бути прийнятий. Він сприятиме реальному розвитку української економіки», — зазначає один із організаторів акції, один з лідерів партії «Демократична сокира» Юрій Гудименко.

Під час акції мітингувальники поставили навпроти входу будівлі комітету шатер та зустрічали депутатів, що йшли на засідання гулом барабанів. Організатори кажуть, що це вже не перша їхня акція на підтримку законопроекту. Подібні акції проводили ще з весни 2018 року.

Одна з головних вимог акції — ухвалити законопроект без змін. Юрій Гудименко зазначає, що навіть найменші зміни можуть перетворити закон на шкідливий для держави. Також важливо, щоб закон набув чинності з першого січня 2019 року та діяв для усього бізнесу без виключення.

«Податок на виведений капітал має замінити податок на прибуток. Це дозволить компаніям самим вирішувати, що їм реєструвати як свої витрати й платити податки тільки тоді, коли вони хочуть отримувати дивіденди. При такій системі у підприємства з’являється доступ до додаткових ресурсів», — пояснив президент української федерації індустрії безпеки Анатолій Долинний.

Водночас, наприкінці акції стало відомо, що комітет Верховної Ради відклав рішення щодо законопроекту про податок на виведений капітал.

Нагадаємо, що на засіданні комітету, який розглядав питання про податок на виведений капітал для підприємств, Міністерство фінансів заявило, що новий податок можна запровадити лише для малих та середніх компаній, річний оборот яких становить понад 200 мільйонів гривень.

Зазначимо, що однією з причин запровадження податку на виведений капітал в Україні є значні обсяги виведення коштів великими компаніями в офшорні зони. Таким чином, великий бізнес ухиляється від сплати податків.

Раніше очільниця податкового комітету Ради Ніна Южаніна повідомляла, що парламент може розглянути законопроект про податок на виведений капітал 8 листопада.

Зазначимо, що податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати державі збір лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво від оподаткування звільняються.

Раніше Южаніна повідомляла, що депутати розглянуть законопроект про податок на виведений капітал після завершення переговорів з місією МВФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Нагадаємо, що законопроект, що запроваджує податок на виведений капітал в Україні, зареєстрували на сайті парламенту 5 липня.

4 липня, президент України Петро Порошенко на відкритій зустрічі представників бізнесу з українською владою, підписав подання на внесення законопроекту до парламенту.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

За словами президента Петра Порошенка, зміни в оподаткуванні можуть запровадити з 2019 року і це має стимулювати інвестиції та протистояти корупції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке податок на виведений капітал?

/ Дар'я Проказа

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile