УКРАЇНА

Україна може отримати п'ятий транш МВФ до осені — голова Нацбанку

10 червня, 2018 01:12
УКРАЇНА/Україна може отримати п'ятий транш МВФ до осені — голова Нацбанку
Зберегти
Вигляд
Україна може отримати п'ятий транш Міжнародного валютного фонду до осені 2018 року.

Україна може отримати п'ятий транш Міжнародного валютного фонду до осені 2018 року.

Про це в інтерв'ю виданню «Дзеркало тижня» повідомив голова Нацбанку України Яків Смолій.

Він нагадав, що для отримання траншу МВФ Україна брала на себе зобов'язання — підняти тарифи на газ і ухвалити закон про Антикорупційний суд.

«Четвертий перегляд програми і отримання п'ятого траншу МВФ ми очікуємо до осені. Україна брала на себе певні зобов'язання. Понад рік ми чекаємо перегляду по ряду причин. Перша - формування ціни на газ за принципом імпортного паритету. Під це зобов'язання фінансування вже надійшло. Але ми його досі не виконали», — зазначив Смолій.

Він додав, що Нафтогаз представив МВФ іншу концепцію газового ринку, яку у фонді в підсумку визнали прийнятною для продовження переговорів. А у четвер Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційне суді.

«Після узгодження всіх питань і прийняття рішення зазвичай приблизно через тиждень-два в Київ прибуває місія Фонду. Вона тут працює близько двох тижнів, після чого їде у Вашингтон і готує документи на засідання ради директорів. Це ще близько двох тижнів. Після ухвалення рішення радою директорів потрібні ще кілька тижнів для його оформлення та перерахування коштів. Таким чином, суто для проходження всіх процедур необхідно близько двох місяців. Тобто так, до осені це (отримати траншу, — ред.) можливо», — наголосив Смолій.

Раніше звільнений з посади міністра фінансів Олександр Данилюк повідомив Громадському, що Україна має до кінця червня узгодити з МВФ ціну на газ для отримання траншу.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. Автор законопроекту президент Петро Порошенко назвав ухвалення закону перемогою.

У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

Зазначимо, що процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки.

Створення Антикорупційного суду було однією з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Пов`язані новини