З початком президентської, а згодом парламентської виборчої кампанії Україна має захиститися від можливого втручання в цей процес через соціальні мережі.

З початком президентської, а згодом парламентської виборчої кампанії Україна має захиститися від можливого втручання в цей процес через соціальні мережі.

Про це заявила перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко в інтерв’ю інформагентству «Укрінформ».

«Тема втручання у вибори через соцмережі, через фейкові новини, через розгон апокаліптичних настроїв буде дуже актуальною для України в цій виборчій кампанії, яка стартує, по суті, восени. Наголошу, що йдеться про чергові вибори, але кампанія восени вже увійде в активну фазу. І Україна має від цього захиститися», — сказала Геращенко, відповідаючи на питання про законопроект №6688, який має на меті протидіяти загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері та фактично дозволяє блокувати сайти без рішення суду.

Перша віце-спікерка парламенту наголосила на необхідності дискусії щодо зовнішніх впливів через фейкові новини.

31 березня 2019 року мають відбутися вибори президента України.

20 червня лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила про участь у виборах президента в 2019 році. Вона сказала, що у разі своєї перемоги на виборах проведе референдум для прийняття нової Конституції, «щоб демонополізувати владу і зробити її сильнішою та збалансованою».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Вони працюють»: чим допомагають Тимошенко політконсультанти Трампа та Орбана

У березні 2018 депутатка Надія Савченко випустила ролик із заявою про можливу участь у виборах президента.

Згідно з опитуванням громадян у квітні 2018 року президентський рейтинг очолила Юлія Тимошенко. Тоді лідером антирейтингу став чинний президент Петро Порошенко. 

Наприкінці червня опитування визначило, що ніхто з ймовірних кандидатів у президенти України не має підтримки значної частини виборців. 

4 липня депутат Дерев’янко заявив про намір балотуватися в президенти.

4 липня Комітет парламенту з питань національної безпеки та оборони схвалив проект закону щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти про те, чому законопроект про блокування сайтів — це «український Роскомнагляд»

Документ пропонує, зокрема, прирівнювати кібератаку до однієї з форм технологічного тероризму.

Крім того, проект пропонує запровадити обов’язкове блокування українськими провайдерами доступу до будь-якого ресурсу в мережі, який лише підозрюється в порушенні законодавства, — без рішення суду на 48 годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Технологічний тероризм: як депутати збираються запровадити цензуру в інтернеті

Поділитись: