Посол Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Посол Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Про це повідомляє «Ліга.net».

За словами посла, Україна, на відміну від Вірменії, Азербайджану та інших країн, змінювалася протягом останніх років.

«Ви заплатили велику ціну за це. Зміни йдуть складно», — відзначив він і заразом додав, що Україні треба визначити «червону лінію» у боротьбі з корупцією. Мінгареллі заявив, що в багатьох країнах є корупція, але «скрізь є червона лінія».

«Україні потрібно вибудувати таку лінію. Тому потрібен Антикорупційний суд до виборів, і почати впровадження реформи приватизації та інші», — додав він.

Раніше Міжнародний валютний фонд заявив, що наполягає на ухваленні Україною закону про Антикорупційний суд.

16 січня повідомлялося, що у Всесвітньому банку заявили про неприпустимість законопроекту про антикорупційний суд у нинішній редакції. Також Міжнародний валютний фонд назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Президент Петро Порошенко ж у Давосі дорікнув депутатам Ради через закон про антикорупційний суд. Водночас глава держави наголосив, що поданий ним законопроект про створення Антикорупційного суду доопрацюють разом з експертами Світового банку та МВФ.

Президентський законопроект про антикорупційний суд не відповідає міжнародним вимогам, а саме в процедурі добору антикорупційних суддів, юрисдикції суду, та загалом виписаний так, що за ними створити Антикорупційний суд або неможливо, або це займе невизначений проміжок часу.

Водночас президентський варіант законопроекту є основним і його не будуть поєднувати з депутатськими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile