Український уряд та президент продовжують проводити переговори з представниками Міжнародного валютного фонду щодо ключової умови надання траншу фінансування — підвищення цін на газ для населення.

Український уряд та президент продовжують проводити переговори з представниками Міжнародного валютного фонду щодо ключової умови надання траншу фінансування — підвищення цін на газ для населення.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час ефіру одного з українських телеканалів, передає «Укрінформ».

«Ми зараз ведемо переговори з МВФ, і вони є достатньо конструктивними. Я бачу у них розуміння реальної ситуації, вони оцінюють стан економіки, реальні доходи людей, і ми розраховуємо на розуміння, на те, що зможемо з мінімальними втратами вийти з цієї ситуації», — заявив Гройсман.

За словами прем’єра, до переговорів з фондом долучені і президент, і голова Верховної Ради. В той же час, українська сторона продовжує наполягати на тому, щоб уникнути одномоментного підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня.

Зазначимо, що 28 вересня, на засіданні уряду ухвалили рішення про продовження спеціальних зобов’язань Нафтогазу щодо продажу газу населенню за низькими цінами до 18 жовтня.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Зазначимо, що напередодні видання «Економічна правда» повідомило, що український уряд намагається достроково припинити програму співпраці з МВФ та розпочати нову — короткострокову та з меншими обсягами фінансування.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні. В той же час, у Мінсоцполітики не виключили відмову від підвищення цін на газ через те, що МВФ так і не видав траншу Україні.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Раніше уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ.

Поділитись: