УКРАЇНА

Україна візьме участь у засіданні НАТО попри блокування Угорщини — голова представництва

9 липня, 2018 00:35
УКРАЇНА/Україна візьме участь у засіданні НАТО попри блокування Угорщини — голова представництва
Зберегти
Вигляд
Голова представництва України при Північноатлантичному союзі Вадим Пристайко, що Україна візьме участь у засіданні НАТО попри спротив Угорщини.

Голова представництва України при Північноатлантичному союзі Вадим Пристайко, що Україна візьме участь у засіданні НАТО попри спротив Угорщини.

Про це Пристайко повідомив в ефірі програми «Завтра», спільного проекту «Радіо Свобода» і телеканалу «112 Україна»

За його словами, Україні вдалося обійти блокування Угорщиною участі в саміті НАТО, і засідання відбудеться спільно з Грузією у Брюсселі.

«Завдяки взаємодії із союзниками з НАТО нам вдалося переступити через блок, який встановлює Угорщина, намагаючись зловжити принципом консенсусу, який існує в НАТО. Варіант, який було визначено, — це спільне засідання з Грузією якраз через 10 років після Бухарестського саміту, коли і Україні, і Грузії було обіцяно, що вони стануть членами НАТО», — сказав він.

Пристайко також припустив можливість блокування Угорщиною заяви засідання, але наголосив, що важливішою для України буде декларація саміту.

«Є технічні деталі, і, дійсно, Угорщина намагається блокувати заяву цього засідання, але, крім заяви засідання, буде заява генерального секретаря, який головуватиме під час засідання, — він є також головою комісії Україна — НАТО», — додав Пристайко.

Також, за його словами, буде кінцева декларація саміту, що «є значно важливішим».

«Головною перемогою для нас буде підтримка альянсу у протистоянні з Росією, також важливим буде зафіксувати ті досягнення, які є, і визначити шлях уперед. Нам потрібно розблокувати військово-технічне співробітництво», — наголосив Пристайко.

Раніше повідомлялось, що Угорщина продовжує блокувати проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. 

Також раніше Пристайко заявляв, що президент Петро Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після прийняття Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина заявляла, що не змінить позицію щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій.

У лютому Будапешт заблокував  друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.

Пізніше Будапешт пом’якшив вимоги до України щодо закону про освіту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Угорський тиск: чи варто хвилюватися Україні.

Пов`язані новини