Міністерство закордонних справ України вимагає звільнити 64 українських політв’язні, яких утримують на території Росії та анексованого Криму.

Міністерство закордонних справ України вимагає звільнити 64 українських політв’язні, яких утримують на території Росії та анексованого Криму.

Про це заявила речниця МЗС України Мар’яна Беца у Twitter.

«Щонайменше 24 українці є політичними в’язнями в Росії, понад 40 — в окупованому Криму. Вкотре вимагаємо від РФ звільнити бранців», — зазначила вона.

17 травня представниця України у тристоронній контактній групі Ірина Геращенко за підсумками засідання групи у Мінську заявила, що у питаннях звільнення заручників і пошуку зниклих безвісти на Донбасі немає прогресу.

Раніше повідомлялося, що бойовики вимагають обміну заручниківу форматі 80 на 15.

Після засідання у Мінську 18 квітня Геращенко також повідомила, що у процесі звільнення заручників на Донбасі немає прогресу

На початку квітня Геращенко повідомила, що Київ готовий передати Москві 23 росіян, які відбувають покарання в українських в’язницях, в обмін на українських заручників.

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. 

За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з омбудсменом про обмін полоненими.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile