Витрати на обслуговування державного боргу (на здійснення регулярних виплат за боргами) щороку складають близько 130 мільярдів гривень.

Витрати на обслуговування державного боргу (на здійснення регулярних виплат за боргами) щороку складають близько 130 мільярдів гривень.

Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду 22 серпня.

«Тільки на обслуговування державного боргу ми витрачаємо 130 мільярдів гривень. Тільки обслуговування по відсоткам. У наступні періоди ми маємо повернути 30 мільярдів гривень», — зазначив Гройсман.

На думку прем’єра, динаміка з погашення державного боргу наразі свідчить про те, що у середньостроковій перспективі державний борг України буде мінімізовано.

Також на засіданні 22 серпня уряд схвалив стратегію управління державним боргом, яка передбачає скорочення розміру державного боргу по відношенню до ВВП України до 49% у 2020 році.

Раніше експерти VoxUkraine підрахували, що кожен українець «винен» за державним боргом близько 1800 доларів.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Поділитись: