Українські правоохоронці припинили розслідування щодо справи звільненого з російськогої колонії українця Олександра Костенка.

Українські правоохоронці припинили розслідування щодо справи звільненого з російськогої колонії українця Олександра Костенка.

Про це Громадському повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України.

Зазначається, що справа Костенка розслідувалась СБУ, пізніше її передали до Національної поліції, а саме Святошинського райвідділу міста Києва (за місцем скоєння злочину, — ред.). Слідчі Святошинського райвідділу припинили розслідування, оскільки Костенка не було на території України і процесуальне керівнцтво не здійснювалося.

«Якщо поновлять розслідування слідчі святошинського райвідділу, то будемо далі займатися», — пояснив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

Зазначимо, що йдеться про справу номер 22014000000000107, де  фігурують Олександр Костенко та Станіслав Краснов — їх затримали 22 травня 2014 за незаконне зберігання зброї та вибухонебезпечних речовин.

Водночас справа Краснова зараз виділена в окреме провадження і уже розглядається в Святошинському суді.

Речниця генерального прокурора Лариса Сарган у коментарі Громадському заявила, що українське слідство про зберігання зброї Костенком триватиме.

«Провадження не закрите. У зв’язку з поверненням Костенка розслідування буде тривати», — зазначила вона. Сарган додала, що розслідування було зупинено у зв’язку з тим, що Костенко був заарештований в Росії.

Також вона зазначила, що Костенка в розшук не оголошували.

В Україні у 2014 – 2015 роках Костенко проходив у справі про незаконне зберігання зброї разом із іншим кримчанином Станіславом Красновим.

Нагадаємо, 2 серпня вийшов з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області українець Олександр Костенко. Його звільнили за спливом терміну ув'язнення. 

Кримчанин Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. 

Наприкінці червня 2018-го Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Уповноважена з прав людини України повідомила, що після звільнення влада Києва та Уряд допомогли з житлом звільненому політв'язню Костенку. Також вона зазначила, що Олександр Костенко може отримати 100 тисяч гривень допомоги від держави.

6 серпня українець Костенко прибув до Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про українця Костенка, який вийшов з російської колонії

Поділитись: