Слідство щодо звільненого з російської в’язниці політв'язня Олександра Костенка про нібито незаконне зберігання зброї, буде тривати.

Слідство щодо звільненого з російської в’язниці політв'язня Олександра Костенка про нібито незаконне зберігання зброї, буде тривати.

Про це у коментарі Громадському повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган.

Речниця генпрокурора підтвердила інформацію речника ГПУ Андрія Лисенка про те, що розслідування щодо Костенка було припинено. Водночас, за її словами, воно буде тривати.

«Провадження не закрите. У зв’язку з поверненням Костенка розслідування буде тривати», — зазначила вона.

Сарган пояснила, що розслідування було зупинено у зв’язку з тим, що Костенко був заарештований в Росії.

За інформацією ГПУ, Костенка в розшук не оголошували.

Наразі цією справою займається Святошинський відділ Національної поліції. Процесуальне керівництво здійснює прокуратура Києва.

Сарган наголосила, що «ніхто не збирається виправдовувати Костенка, а розслідування триватиме».

В Україні у 2014 – 2015 роках Костенко проходив у справі про незаконне зберігання зброї разом із іншим кримчанином Станіславом Красновим.

Йдеться про справу номер 22014000000000107, де  фігурують Олександр Костенко та Станіслав Краснов — їх затримали 22 травня 2014 за незаконне зберігання зброї та вибухонебезпечних речовин.

Водночас справа Краснова зараз виділена в окреме провадження і уже розглядається в Святошинському суді.

Нагадаємо, 2 серпня вийшов з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області українець Олександр Костенко. Його звільнили за спливом терміну ув'язнення. 

Кримчанин Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. 

Наприкінці червня 2018-го Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Уповноважена з прав людини України повідомила, що після звільнення влада Києва та Уряд допомогли з житлом звільненому політв'язню Костенку. Також вона зазначила, що Олександр Костенко може отримати 100 тисяч гривень допомоги від держави.

6 серпня українець Костенко прибув до Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про українця Костенка, який вийшов з російської колонії

Поділитись: