Український консул в Росії Геннадій Брескаленко може відвідати українського полів'язня, журналіста Романа Сущенка наступного тижня, тобто починаючи з 30 липня.

Український консул в Росії Геннадій Брескаленко може відвідати українського полів'язня, журналіста Романа Сущенка наступного тижня, тобто починаючи з 30 липня.

Про це повідомив громадський захисник Сущенка Марк Фейгін, передає  «Укрінформ».

Фейгін заявив, що він сам збирається відвідати Сущенка 25 липня.

9 липня українського консула Геннадія Бабченка пустили до незаконно засудженого у Росії українського журналіста Романа Сущенка.

4 червня 2018 року суд у Москві визнав Сущенка винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму. Міністерство закордонних справ України висловило РФ протест через цей вирок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Донька Сущенка про вирок суду РФ: Сподіваємось, що це шанс на звільнення батька

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016-го року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Перша леді Франції передала слова підтримки дружині політв'язня Сущенка.

Марк Фейгін заявляв, що Кремль планує засудити Сущенка до 20 років в'язниці. Повідомлялося, що утримуваного в Росії журналіста Сущенка звільнятимуть індивідуально

Президент Петро Порошенко у лютому 2018 року заявив, що Україна готова обміняти спійманих на Донбасі російських солдатів на утримуваних в Росії українських заручників, зокрема на журналіста Романа Сущенка.

24 квітня Фейгін, який захищав українського журналіста Романа Сущенка у суді, повідомив, що його позбавили статусу адвоката. Він розповів, що Справу журналіста Сущенка вестиме інший адвокат. Відтоді Фейгін виступає у справі Сущенка як громадський захисник.

/Ольга Кириленко

Поділитись: