УКРАЇНА

Українському політв'язню Сущенку могли вже написати «чорновий варіант» вироку — захисник

28 травня, 2018 18:27
УКРАЇНА/Українському політв'язню Сущенку могли вже написати «чорновий варіант» вироку — захисник
Зберегти
Вигляд
«Чорновий варіант» вироку українському журналісту Роману Сущенку, звинуваченому Росією у «шпигунстві», може буде вже готовий.

«Чорновий варіант» вироку українському журналісту Роману Сущенку, звинуваченому Росією у «шпигунстві», може буде вже готовий.

Про це заявив громадський захисник у справі Сущенка, адвокат Марк Фейгін, передає «Укрінформ».

Фейгін звернув увагу на те, що на написання вироку призначили лише п’ять робочих днів.

На думку адвоката, це може свідчити як про те, що вирок у чорновому варіанті вже готовий, так і про те, що суд у Москві прагне звершити цю справу до початку Чемпіонату світу з футболу, аби не «збільшувати проблему».

«Під час свого «останнього слова» Роман Сущенко заявив, що він як і раніше не визнає вину і попросив винести йому виправдувальний вирок», — сказав Фейгін.

На думку адвоката, Сущенку можуть оголосити вирок про 11-14 років ув’язнення.

«За статтею, в якій обвинувачують Романа Сущенка, могли попросити і строк 20 років. Проте під час промови обвинувачення говорилося про відсутність обтяжуючих обставин, про позитивну характеристику з місця роботи Сущенка. З огляду на те, що є практика, коли суд призначає строк менший, ніж просить обвинувачення, думаю, в даному разі, може йти мова про вирок 11-14 років», —вважає Фейгін.

Раніше Фейгін повідомив, що російські прокурори просять ув'язнити українського політв'язня Сущенка на 14 років, вирок винесуть 4 червня.

Україна вимагає від Росії звільнити політв’язня Сущенка.

Кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у вересні 2016-го року в Москві, коли приїхав до Росії відвідати родичів.

У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

Адвокат Сущенка Марк Фейгін заявив, що Кремль планує засудити Сущенка до 20 років в'язниці. Повідомлялося, що утримуваного в Росії журналіста Сущенка звільнятимуть індивідуально

Президент Петро Порошенко у лютому заявив, що Україна готова обміняти спійманих на Донбасі російських солдатів на утримуваних в Росії українських заручників, зокрема на журналіста Романа Сущенка.

24 квітня Фейгін, який захищав українського журналіста Романа Сущенка у суді Москви, повідомив, що його позбавили статусу адвоката. Він розповів, що Справу журналіста Сущенка вестиме інший адвокат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Марк Фейгін і його підзахисні: найгучніші справи російського екс-адвоката

Пізніше Фейгін заявив, що оскаржить рішення про позбавлення його статусу адвоката.

27 квітня Фейгіна допустили до процесу над політв'язнем Сущенком як громадського захисника.

Більше про:
# Роман Сущенко
Пов`язані новини