Провідні українські економісти, банкіри, бізнесмени та інвестори написали відкритого листа українському суспільству, в якому попередили, що якщо протягом найближчих тижнів не відновити співпрацю з МВФ, то країну спідкає катастрофічна криза.

Провідні українські економісти, банкіри, бізнесмени та інвестори написали відкритого листа українському суспільству, в якому попередили, що якщо протягом найближчих тижнів не відновити співпрацю з МВФ, то країну спідкає катастрофічна криза.

Відкритий лист розміщено на сайті VoxUkraine.

Зокрема, економісти стверджують, що Україні наразі не вистачає коштів для розрахунку за зовнішніми запозиченнями і якщо найближчим часом цю ситуацію не змінити, то країну спідкає катастрофічне знецінення гривні та стрімке падіння доходів населення.

«У другій половині цього року український уряд має заплатити понад 3 мільярди доларів кредиторам. У наступному році біля 7 мільярдів. Цих коштів держава не має, і джерела їх отримання поки відсутні», — йдеться у листі.

Експерти зазначають, що є лише три варіанти виходу із зазначеної ситуації: продовження програми МВФ, позика у приватних інвесторів та радикальне скорочення державних видатків.

За словами економістів, останні два варіанти є малоймовірними та неефективними.

«Тому залишається подальше співробітництво з МВФ, де річна ставка позики складає 3%. Але ця програма не буде продовжена доки Україна не повернеться на шлях реформ. У нас є тижні (не місяці). Парламент, уряд та президент повинні зробити вибір зараз. Перед тим, як парламент піде на канікули», — додають економісти.

Підписантами листа стали, зокрема, Тимофій Милованов, почесний президент Київської школи економіки, Роман Шпек, голова ради Незалежної асоціації банків України, старший  радник ПАТ «Альфа Банк», Томаш Фіала, генеральний директор, Dragon Capital, Іван Міклош, голова стратегічної групи радників з підтримки реформ та інші.

Раніше Громадське повідомляло про прес-конференцію економістів VoxUkraine, на якій було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Крім цього, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також в НБУ повідомляли, що не пом’якшать монетарну політику навіть у разі отримання траншу від МВФ, а у разі відсутності траншу готові запровадити валютні обмеження в Україні.

Поділитись: