Укравтодор запустить онлайн-систему, яка дозволить відстежувати стан доріг

Державний Укравтодор створить низку онлайн—інструментів, які дозволять відстежувати стан дорожнього покриття, ремонт доріг та ситуацію з заметами взимку.

Про це повідомили під час прес-конференції Укрдорзв’язку, яка відбулася в Антикризовому медіацентрі.

«Без інформаційних технологій ми не зможемо швидко рухатись далі у процесі реформування та у підвищенні якості експлуатації та будівництва доріг. Наше завдання максимально спростити всі процеси на шляху до позитивного результату», — повідомив Вадим Горюшко, директор Державного підприємства дорожнього зв’язку, інформаційного забезпечення та автоматики, яке буде адмініструвати геоінформаційну систему.

Наразі Укравтодор запустив інформаційну систему, яка буде поступово наповнюватися інформацією про стан дорожнього покриття та автоматично визначати, чи потрібно проводити ремонтні роботи, скільки на них треба витратити. Також у системі буде інформація про стадію ремонту дороги та хто його виконує. Публічно цю систему планують презентувати 24 серпня.

Окрім цього, в Укравтодорі планують презентувати систему, яка показуватиме карту автодоріг та стан проїзду ними у зимовий період, зокрема інформацію про замети на дорогах.

Напередодні в Міністерстві інфраструктури повідомили, що Укравтодор провів половину запланованих на 2019 рік ремонтів доріг державного значення.

Раніше в Офісі президента повідомляли, що планують залучити у сферу ремонту доріг в Україні 2 мільярди доларів.

Нагадаємо, що у 2019 році на фінансування ремонту та будівництва автошляхів в Україні передбачено 56 мільярдів гривень. У 2020 році цю суму планують збільшити до 75 мільярдів гривень.

Раніше у Міністерстві інфраструктури прогнозували, що до 2022 року Україна витратить на ремонт доріг 300 мільярдів гривень.

10 березня повідомлялось, що заступник міністра інфраструктури потрапив у ДТП на Закарпатті через ями на дорогах.

За розрахунками Укравтодору, протягом 2019 року планують відремонтувати до 1800 кілометрів доріг.

Раніше в уряді пропонували законодавчо дозволити областям брати кредити у міжнародних фінансових організацій для проведення ремонту доріг.