Громадяни України, які залишилися в китайському місті Ухань, епіцентрі спалаху коронавірусу, можуть евакуювати за допомогою інших країн.

Про це сказав міністр закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв’ю телеканалу «Україна 24».

«Ми плануємо додаткову евакуацію тих громадян, які залишилися в Ухані, і думаємо, яким чином їх звідти забрати. У нас є різні варіанти. На сьогоднішній момент найбільш доцільним видається залучення допомоги інших країн», — сказав Пристайко.

Він нагадав, що Україна допомагала іншим країнам в евакуації їхніх громадян, і «так діють усі».

«У відповідь ми розраховуємо на те, що нам допоможуть теж евакуювати наших громадян, їх не так багато залишилося... У нас зараз є країна європейська, яка пропонує забрати наших громадян з Уханя... Ми, в принципі, готові в найближчі дні це зробити», — розповів міністр.

Він додав, що варіант повторної відправки літака з України також розглядається.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Нагадаємо, 20 лютого Україна евакуювала з Уханя 45 своїх громадян та 27 іноземців. Усі вони здорові та без симптомів коронавірусу. Евакуйованих разом з екіпажем літака та медиками, які були на борту літака, яким евакуювали людей, привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали. правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила 5 кримінальних справ.

Поділитись: