За словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, Україна зможе досягти інклюзивного економічного зростання, коли скасує «совкові» заборони.

Про це Гончарук повідомив у Facebook.

«Для цього нам точно потрібне стрімке інклюзивне економічне зростання. Досягти його можна просто — скасувати «совкові» заборони та відкрити ринок землі, модернізувати трудові відносини, продати півтори тисячі непрацюючих держпідприємств, викоренити корупцію на митниці та не тільки на митниці», — повідомив Гончарук.

Він зазначив, що у програмі дій уряду передбачено, що 70% нових доходів бюджету від економічного зростання спрямовуватимуть на інвестиції в Україну та її економіку, а решту 30% — на соціальну підтримку населення.

4 жовтня Рада затвердила програму дій уряду. За це рішення проголосувало 236 депутатів.

Зазначимо, що програма дій уряду враховує низку реформ, які мають суттєво вплинути на показники бюджету у 2020 році. Саме тому, під час презентації законопроєкту про державний бюджет на 2020 рік до першого читання прем'єр-міністр Олексій Гончарук зазначав, що показники, закладені у законопроєкті, суттєво зміняться до другого читання.

Крім цього, програма дій уряду може стати основою нової кредитної програми, яку Україна укладе з Міжнародним валютним фондом. Це означає, що реформи, які уряд закладе у цю програму, стануть передумовами для отримання траншів програми.

Також програмою дій уряду передбачено, що за 5 років іноземні інвестиції в економіку України мають скласти 50 мільярдів доларів, частка держави на банківському ринку знизиться до 20%, кредитний рейтинг України підвищиться до рівня «А», частка лоукостерів на авіаринку зросте вдвічі тощо. Також програмою передбачено запровадження нового податку — акцизу на товари, при виготовленні яких забруднюється довкілля.

Поділитись: