В уряді вважають, що наразі Україна має набагато більше можливостей протидіяти економічній кризі, яку викликав у світі коронавірус, аніж напередодні кризи у 2008 році.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час брифінгу за підсумками засідання уряду 11 березня.

«Україна зараз в цю кризу світову входить набагато міцнішою, ніж у 2008 році: у нас як ніколи висока ліквідність в баках, у нас високі золотовалютні запаси, у нас є запас по бюджетному курсу, який запланований», — повідомив Шмигаль.

Він зазначив, що уряд також продовжує співпрацю з МВФ. Наразі Україна виконала 6 з 8 вимог МВФ для початку нової програми співпраці. Решту 2 вимоги МВФ уряд має виконати протягом 2-3 тижнів.

Раніше про виділення фінансової допомоги повідомляли в уряді Японії. Там на допомогу громадянам та бізнесу виділили еквівалент 4,1 мільярда доларів.

Голова Європейського центрального банку Крістін Лагард повідомила, що спалах коронавірусу може викликати економічну кризу, подібну до кризи 2008 року.

Зазначимо, що в останній тиждень лютого 2020 року через паніку, спричинену коронавірусом, фінансові ринки у світі втратили щонайменше 5 трильйонів доларів. На світових фінансових ринках стався найбільший спад від часів Світової фінансової кризи. Цей спад продовжився і на початку березня.

Зокрема, 9 березня фондові ринки рекордно впали. Через це на Волл-Стріт вперше за багато часу призупиняли торги на 15 хвилин, щоб стримати панічне падіння акцій. Паніку на фондових ринках підсилило падіння цін на нафту — найбільше за 29 років.

Поділитись: