Україна ініціювала термінове засідання Радбезу ООН через черговий масований обстріл
Через черговий масований російський обстріл критичної інфраструктури Україна ініціювала термінове засідання Ради безпеки ООН.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
Він уже доручив запросити термінове засідання послу України в ООН Сергію Кислиці. «Убивство цивільного населення, знищення критичної інфраструктури — це тероризм, і Україна й далі вимагатиме від світу рішучої реакції на ці злочини», — наголосив президент.
Доповнено о 23:45. На засіданні, яке почалося о 23:00 за Києвом, виступив президент Володимир Зеленський. Він закликав світ рішуче відреагувати на обстріли української критичної інфраструктури, надати Україні ППО та долучатися до втілення 10 кроків до миру, які український президент запропонував на саміті «Великої двадцятки».
«Поки Україна пропонує мирний план з 10 пунктів, росія відповідає ракетами», — сказав глава держави.
Перед цим Зеленський заявив, що черговим масованим обстрілом України росія довела, що вона є державою-спонсором тероризму. «Сьогодні Європарламент визнав росію державою-спонсором тероризму. Нарешті. Дякую всім європарламентарям. А потім росія довела всьому світу, що це все правда, застосувавши 67 ракет по нашій інфраструктурі, по нашій енергетиці, по звичайних людях», — наголосив президент.
Детальніше про обстріл України
Вдень 23 листопада росія знову атакувала ракетами Україну. У низці регіонів лунали вибухи. Відомо про щонайменше 7 загиблих та приблизно 50 поранених у Києві та Київській області.
За підрахунками Повітряних сил ЗСУ, протиповітряна оборона збила 5 дронів-камікадзе та 51 із приблизно 70 ракет. Окупанти завдали ударів по об’єктах критичної інфраструктури з літаків стратегічної авіації та кораблів Чорноморського флоту.
У країні запровадили екстрені вимкнення світла. Обмеження дають змогу зменшити навантаження на мережі, забезпечити балансування енергосистеми та уникнути додаткових аварій.
Людей закликають ощадливо споживати електроенергію та не вмикати одночасно в мережу декілька потужних електроприладів упродовж дня, особливо в пікові години споживання — з 06:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00.
- Поділитися: