Українські урядовці та керівництво Національного банку України не обговорюють з Міжнародним валютним фондом питання цін на газ для населення в межах переговорів про нову кредитну програму співпраці.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій в інтерв’ю «Голосу Америки».

«Питання ціни на газ не стоїть тому, що уряд затвердив свого часу постанову, якою регулюються тарифи», — повідомив Смолій.

За його словами, наразі на світових енергетичних ринках спостерігається сприятлива ситуація. Це означає, що ринкові ціни на газ наразі низькі, тому українці не відчують переходу не ринкові ціни, якого вимагають у МВФ.

Нагадаємо, що через низькі ціни на газ на європейських ринках, Нафтогаз знизив ціни на газ для населення у перший місяць опалювального сезону. Зниження склало майже 5%.

Раніше в уряді повідомляли, що не планують регулювати ціни на газ для населення. Ціна на газ для побутових споживачів в Україні наразі залежить від ринкової ціни.

Водночас, відповідно до домовленостей України з Міжнародним валютним фондом та постанови про ПСО, з 1 травня ціни на газ для населення мають зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.

Поділитись: