Україна отримала черговий транш від МВФ у майже 700 млн доларів

Україна 24 листопада отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand—by розміром 699 мільйонів доларів (18,8 мільярда гривень).

Про це повідомив очільник Нацбанку Кирило Шевченко.

«Ці кошти надійдуть на рахунки уряду в Національному банку України й збільшать міжнародні резерви», — написав посадовець.

Напередодні Рада директорів МВФ погодилася виділити Україні ці кошти. Зробили це після закінчення огляду економічних показників України.

Щоб отримати ці 699 млн доларів, українська влада зобов'язалася:

  • повернути фіскальну політику до умов, які відповідають середньостроковій стабільності боргу, водночас захищаючи соціально вразливі верстви населення;
  • зберегти незалежність Центрального банку та зосередити грошово-кредитну політику на поверненні інфляції до цільового рівня;
  • покращити управління банками, щоб вони могли надавати надійні кредити бізнесу;
  • боротися з корупцією та просувати впровадження судової реформи;
  • знизити роль держави в економіці для покращення бізнес-середовища, залучення інвестицій та підвищення потенціалу економіки.

Транші МВФ та Україна

10 червня 2020 року Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України — stand-by на 5 мільярдів доларів і терміном на 1,5 року. Кошти планували перерахувати чотирма траншами. Майже одразу Україна отримала 2,1 мільярда першого траншу.

Два наступні транші мали надійти до кінця 2020 року загальною сумою 3,5 млрд доларів, а четвертий — у 2021 році. Але ті два транші перенесли на 2021-й. Щоб Україна отримувала транші, потрібно виконувати певні вимоги — зокрема продовжити пенсійну, медичну, освітню та антикорупційну реформи.

Остання місія МВФ розпочала свою роботу в Україні 21 вересня. Очолила її Іванна Владкова Голлар. Раніше вона керувала місією в Молдові та Північній Македонії.