Кабінет міністрів України ухвалив рішення про вихід України з угоди Співдружності незалежних держав про загальні умови постачання товарів між організаціями держав-учасниць СНД.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 30 січня.

Дану угоду уклали ще у 1992 році. Зокрема, вона визначала принципи укладання, внесення змін та розірвання міждержавних торгово-економічних угод країн СНД, зокрема обсяги, ліміти, терміни поставок товарів, а також закріплювала конкретних постачальників за визначеними покупцями.

В уряді зазначають, що наразі між державами-учасницями СНД наразі відсутні торгово-економічні угоди, томі вихід України з цього договору не матиме ніяких наслідків.

Відповідне рішення наразі Україна має донести до керівництва СНД.

10 січня Україна вийшла з угоди СНД про виставково-ярмаркову діяльність, а 23 січня одразу з трьох угод СНД.

20 травня 2018 року повідомлялося, що Україна перегляне усі підписані у межах СНД міжнародні договори.

«Україна не ратифікувала статут СНД і так і не стала, і не збиралася ставати повноцінною учасницею СНД. Тепер ми уважно переглянемо всі міжнародні договори, укладені в рамках СНД, і вийдемо із тих, в яких знайдемо бодай найменшу невідповідність національним інтересам», — зазначив тоді президент України Петро Порошенко.

Раніше Порошенко заявив, що Україна відкличе представника з координаційних органів СНД.

Пізніше представниця президента у Верховні Раді Ірина Луценко зазначила, що пропозиція Порошенка передбачає збереження вигідних для України угод щодо співробітництва з СНД.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Колгосп без прав»: чи вплине вихід із СНД на майбутнє України

Поділитись: