Україна пообіцяла МВФ вакцинувати 17 млн людей до кінця року. Що ще передбачає Меморандум?
Україна в оновленому Меморандумі про економічну та фінансову політику з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у межах програми stand—by поставила за мету довести рівень вакцинації проти COVID—19 щонайменше до 17 млн людей до кінця 2021 року. Зараз повністю щеплені 10,2 мільйона громадян.
Документ опублікувало Міністерство фінансів 24 листопада.
У Фонді зазначають, що вакцинація є важливим фактором сталого економічного відновлення. Водночас у МВФ дорікнути Україні через низький рівень вакцинації населення. Такий показник може стати одним із ризиків для якнайшвидшого відновлення її економіки, кажуть експерти.
Станом на 24 листопада повний курс вакцинації від COVID-19 вже отримали понад 10,2 млн українців, а першу дозу — понад 13 млн українців.
Що ще обіцяє Україна?
До кінця листопада 2021 року Україна пообіцяла затвердити бюджет на 2022 рік, у якому дефіцит не перевищуватиме 3,5% від ВВП.
Також, зокрема, до кінця січня 2022 року Кабмін зобов'язався розробити та схвалити дорожню карту повної або часткової приватизації «ПриватБанку» та «Ощадбанку». А до кінця лютого 2022 року Україна повинна погодити й опублікувати план повернення активів, виведених зі збанкрутілих банків.
До кінця березня Україна зобов'язалася покращити процедуру відбору голови САП. Його не можуть призначити з 2020 року. Також Рада має ухвалити зміни до антикорупційного законодавства, щоб посилити незалежність цього органу.
До кінця квітня Україна обіцяє закінчити перевірку доброчесності членів Вищої ради правосуддя.
«Виконання положень Меморандуму надасть змогу до кінця дії Програми отримати решту коштів від Фонду (2,2 мільярда доларів США) для забезпечення макроекономічної стабільності», — повідомили в Міністерстві фінансів, коментуючи Меморандум.
Транш від МВФ
24 листопада Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by розміром 699 млн доларів.
Напередодні Рада директорів Міжнародного валютного фонду вирішила виділити Україні 699 мільйонів доларів у межах програми stand-by. Зробили це після закінчення огляду економічних показників України. Тепер обсяг виділених коштів у межах програми сягне 2,8 мільярда доларів.
Історія співпраці
10 червня 2020 року Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України — stand-by на 5 мільярдів доларів і терміном на 1,5 року. Кошти планували перерахувати чотирма траншами. Майже одразу Україна отримала 2,1 мільярда першого траншу.
Два наступні транші мали надійти до кінця 2020 року загальною сумою 3,5 млрд доларів, а четвертий — у 2021 році. Але ті два транші перенесли на 2021-й. Щоб Україна отримувала транші, потрібно виконувати певні вимоги — зокрема продовжити пенсійну, медичну, освітню та антикорупційну реформи.
Остання місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) розпочала свою роботу в Україні 21 вересня. Очолила її Іванна Владкова Голлар. Раніше вона очолювала місії в Молдові та Північній Македонії.
- Поділитися: