Державна компанія Укртранснафта, що входить до групи Нафтогазу, посилила контроль за російською нафтою після повідомлень про погіршення її якості у Білорусі.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Там зазначають, що посилені заходи перевірки російської нафти запроваджують через те, що у Білорусі під час лабораторних досліджень у ній знайшли значне перевищення органічних хлоридів, які негативно впливають на обладнання нафтопереробних заводів.

«У зв’язку із цим оператор нафтотранспортної системи України Укртранснафта посилила контроль якості нафти, яка транспортується через територію України. Разом з тим зазначимо, що проведення лабораторних досліджень для визначення показників якості транспортованої нафти не регламентоване для компаній, що здійснюють її транспортування нафтопроводами», — повідомили в Укртранснафті.

Там також додають, що неякісна російська нафта несе загрозу нафтопроводам, якими Росія постачає нафту до Європи.

«Транзит нафти до європейських споживачів і її транспортування на НПЗ України відбувається у штатному режимі», — зазначають у компанії.

Нагадаємо, що раніше у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ. 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів та вугілля до України. Крім цього, Росія заборонила український експорт низки товарів, зокрема труб.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

В українському уряді вважають, що запроваджені обмеження не матимуть суттєвих негативних наслідків для економіки України. Зокрема, через те, що товарооборот між державами скорочується з року в рік.

Поділитись: