Українська сторона працює над новою редакцією Мінських угод.

Про це заявив міністр зовнішніх справ Вадим Пристайко у коментарі «Голосу Америки».

Він переконаний, що війна, яка шостий рік триває на Донбасі, вказує на необхідність внесення змін в Мінські домовленості, які, на думку Пристайка, вичерпали себе.

За його словами, деякі пункти Мінських домовленостей реалізовувати неможливо. Тому з часом буде розроблено новий документ, який буде простіше виконати 1 досягти результатів.

Міністр нагадав, що чинні домовленості мали бути виконані ще у 2015 році.

«Зараз 20-й — ми все ще не досягли світу. Тому ми вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно міняти, адже деякі його пункти реалізувати неможливо», — сказав глава МЗС.

Пристайко також підтвердив, що Україна працює над новою редакцією Мінських домовленостей, хоч і Росія публічно виступає проти внесення в них змін. Також українська сторона зараз працює над тим, щоб переконати усіх учасників переговорів погодитися з тим, що «Мінські домовленості вичерпали себе і потребують змін».

Також міністр нагадав, що на попередні зміни, які вносили до Мінських домовленостей, а саме щодо «формули Штайнмайєра» та розведення сил, Росія погодилась. 

Нагадаємо, 30 січня 2020-го Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій визнала Росію «стороною Мінських домовленостей».

Раніше Володимир Зеленський заявляв, що не погоджується з послідовністю дій щодо Донбасу, коли спочатку повинні відбутися вибори, а після цього Україна зможе повернути контроль над кордоном з Росією.

23 січня представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі в Мінську Олексій Резніков заявив, що Україна наполягатиме на перегляді Мінських угод.

Поділитись: