У російському Газпромі повідомили, що Україна примусово продала 40% акцій дочірньої компанії Газпрому «Інститут ЮжНІІГіпрогаз» на виконання рішення суду щодо монопольного становища Газпрому на ринку постачання газу України.

Зазначимо, компанія зареєстрована в Донецьку, основним видом її діяльності є інжиніринг, геологія, геодезія та надання послуг у цих сферах. Розмір статутного капіталу складає 1,63 мільйона гривень.

Якщо акції продали за балансовою вартістю, то від такого продажу Україна могла отримати 652 тисячі гривень.

Нагадаємо, у січні 2016 року Антимонопольний комітет наклав на Газпром штраф за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україні в розмірі майже 86 млрд грн.

За рік – через пеню – сума подвоїлася. Загалом ідеться про стягнення з Газпрому в дохід загального фонду бюджету України 171 млрд 931,8 млн грн.

До активів, які уряд планує арештувати потрапило майно компаній «Газпромзбут Україна» та «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України», а також цінні папери ПАТ «Інститут ЮжНІІГіпрогаз» та АТ «Газтранзит».

25 жовтня стало відомо, що Газпром подав позов до міжнародного арбітражного суду проти України щодо антимонопольного штрафу.

Також Газпром програв апеляцію на арешт його майна в Україні за антимонопольною справою.

Раніше повідомлялось, що уряд розпочав опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні.

Вололимир Гройсман заявляв, що акції «Газтранзиту» мають бути продані на аукціоні.

Також, 4 липня Міністерство юстиції України почало підготовку до стягнення з Газпрому 172 мільярдів гривень у Нідерландах.

Поділитись: