Учасники Тристоронньої контактної групи на засіданні у Мінську 29 січня не дійшли згоди щодо трьох нових ділянок розведення сил і засобів на Донбасі, водночас попередньо домовилися про розведення у районі КПВВ «Гнутово».

Про це розповів представник Росії в ТКГ Борис Гризлов, передає TACC.

Він зазначив, що сторони не дійшли згоди щодо трьох нових ділянок, але домовилися продовжити цю роботу.

«Важливо, щоб це питання відповідно до рішення лідерів «нормандського формату» було врегульовано до кінця березня 2020 року», — сказав він.

За його словами, наразі існує попередня домовленість про розведення у районі КПВВ «Гнутове».

«Координатор від ОБСЄ (Хайді Грау — ред.), узагальнивши пропозиції сторін, зазначила, що поки з дев'яти робочих варіантів збігається тільки один, який знаходиться в районі КПВВ "Жовтень — Гнутове"», — йдеться у повідомленні.

Водночас уточнюють, що ця домовленість «вельми умовна», оскільки бачення сторонами координат ділянок для розведення у цій локації «значно відрізняються».

Як повідомлялося, на переговорах у Мінську представники України та Росії обговорювали 9 можливих ділянок для розведення військ на Донбасі, але погодити змогли лише одну.

За даними hromadske, українська сторона пропонувала розвести сили в районі залізничного мосту у Станиці Луганській, поблизу Авдіївки, Новоселівки Другої та в районі пункту пропуску «Гнутове».

Зі свого боку, Росія наполягала на розведенні у районі населених пунктів Щастя, Веселогорівка, Розсадки, Широкине, поблизу Авдіївки та КПВВ «Гнутове».

9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися:

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.

У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.

Поділитись: