До наступних переговорів у Мінську розроблять дорожню карту з відкриття КПВВ у Золотому і Щасті — прессекретарка Кучми
Прессекретарка представника України в Мінську Леоніда Кучми Дарка Оліфер заявила, що до наступного засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську мають розробити проєкт дорожньої карти з відкриття КПВВ у Золотому та Щасті.
Про це вона написала у Facebook.
За словами Оліфер, на засіданні ТКГ 12 лютого сторони також «практично погодили» одну з ділянок розведення на Донбасі в районі населеного пункту «Гнутове», яку раніше запропонувала українська сторона. Також триває робота над погодженням інших ділянок.
«В гуманітарній підгрупі ми передали уточнений список людей, яких прагнемо звільнити. Сторони надали пропозиції щодо методики пошуку зниклих безвісти», — додала Оліфер.
Також вона зазначила, що в підгрупі з соціально-економічних питань на переговорах обговорили питання водозабезпечення всього Донбасу.
У січні повідомлялося, що учасники Тристоронньої контактної групи на засіданні у Мінську не дійшли згоди щодо трьох нових ділянок розведення сил і засобів на Донбасі, водночас попередньо домовилися про розведення у районі КПВВ «Гнутово».
9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:
- розведення військ у трьох районах до березня 2020 року;
- обмін полонених до кінця 2019 року, який таки відбувся 29 грудня 2019 року.
- повне припинення вогню до кінця 2019 року;
- продовження чинного закону про особливий статус для Донбасу;
- розширення мандату СММ ОБСЄ;
- наступна зустріч у «нормандському форматі» відбудеться до березня 2020 року.
Про що НЕ домовилися:
- проведення місцевих виборів на Донбасі;
- відновлення Україною контролю над кордоном;
- транзит газу.
Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.
29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців, зокрема журналіст Станіслав Асєєв, який перебував у полоні понад 2 роки. СБУ оприлюднила імена всіх звільнених з полону українців: це 12 військових і 64 цивільних.
У пресслужбі Володимира Зеленського зазначили, що всього звільнили 81 людину, але 5 залишилися на непідконтрольній території. У межах обміну Україна передала бойовикам понад 120 людей, ще 17 відмовились брати участь в обміні. Українська влада зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у 2014 році, та бразильця Рафаеля Лусваргі.
- Поділитися: