На «нормандській зустрічі» у Парижі Україна та Росія не домовилися про новий договір про транзит газу, але переговори продовжаться.

Про це журналістам розповів виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

За його словами, на зустрічі «домовились домовлятися», чи став ближчим договір про транзит, він сказати не може.

«Це питання дуже суб’єктивне. Я не можу однозначно сказати — подивимось. Подивимось, коли продовжаться двосторонні, з одного боку, переговори, з іншого боку тристоронній формат у нас є з Єврокомісією, куди ми маємо повернутися», — сказав Вітренко.

На запитання, чи погодилась українська сторона відмовитися від своїх претензій до Росії у міжнародних арбітражах, як це вимагає Москва, Вітренко відповів: «Ми нічого не обнуляємо».

Він розповів, що українська делегація навпаки намагалася донести до російської делегації, що вимоги України у цих процесах є законними.

Також Вітренко уточнив, що під двосторонніми перемовинами він має на увазі зустрічі представників Нафтогазу, Оператора ГТС України та Газпрому, де «вирішуються «технічні питання», а у тристоронніх переговорах за участі Єврокомісії вирішуються «політичні питання».

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Напередодні міністр енергетики України Олексій Оржель зазначив, що Україна та Росія невдовзі можуть розпочати обговорювати деталі нової угоди про транзит газу, зокрема її термін, обсяги транзиту та тарифи на транзит.

Водночас українська сторона зазначає, що відновлення прямого постачання напряму залежить від погашення Газпромом своєї заборгованості за рішеннями Стокгольмського арбітражу на 3 мільярди доларів.

Новий раунд переговорів мав відбутися 5 грудня, однак цієї зустрічі не сталося13 грудня спливає останній термін, коли Україна та Росія можуть укласти довгостроковий контракт на транзит газу до Європи через українську ГТС, який діятиме з 1 січня 2020 року.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.
Поділитись: