Життя / Соціальний захист

Україна скасує повну гарантію депозитів в Ощадбанку до кінця 2019 року — меморандум з МВФ

Інтерфакс-Україна
Життя/Соціальний захист/Україна скасує повну гарантію депозитів в Ощадбанку до кінця 2019 року — меморандум з МВФ
Зберегти
Вигляд
Український уряд зобов’язався скасувати 100-відсоткову гарантію депозитів, розміщених в державному Ощадбанку, до кінця 2019 року.

Відповідні зобов’язання містяться у меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом в рамках нової кредитної програми stand-by, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Відповідно до основних напрямків стратегічного реформування державного банківського сектору, ми зробимо необхідні кроки, щоб дозволити входження ЄБРР та Міжнародної фінансової корпорації в капітал Ощадбанку та Укргазбанку відповідно. У цьому контексті ми також націлені на скасування існуючої повної державної гарантії депозитів в Ощадбанку до кінця 2019 року», — йдеться у документі.

Зазначимо, що формально у законодавстві України міститься гарантія 100% вкладів, розміщених в Ощадбанку. Ця гарантія перевищує встановлену законом про гарантування вкладів суму у 200 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Рада МВФ погодила нову кредитну програму для України обсягом 3,9 мільярда доларів 18 грудня 2018 року.

Крім іншого, серед вимог МВФ — відтермінування пенсійної реформи та запровадження накопичувального рівня пенсій, подальше підвищення цін на газ для населення, проведення земельної реформи тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Пов`язані новини