Президент України Володимир Зеленський провів переговори з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, на яких домовилися спільно розвивати Південний газотранспортний коридор, яким газ до Європи постачається із Середньої Азії.

Про це повідомляє прес-служба Зеленського.

«Україна підтримує Південний газотранспортний коридор. Ми домовилися вивчити можливості його розширення. Це важливо для диверсифікації постачання газу європейським споживачам. Слід використовувати унікальний транзитний потенціал наших країн і розвивати інфраструктуру для цього», — йдеться у повідомленні за підсумками зустрічі президентів в межах візиту Зеленського до Азербайджану.

Зазначимо, що Південний газотранспортний коридор постачає газ із басейну Каспійського моря до Південної Європи в обхід Росії. Трубопроводами цього коридору постачають газ, видобутий у Туркменістані та Азербайджані. Він проходить через територію Туреччини.

Можливості постачати газ до Європи, окрім як за допомогою цього коридору, в Азербайджану та Туркменістану немає, адже такі поставки блокує Росія.

З розвитком цього напрямку постачання газу, Україна зможе купувати газ не лише з Росії, але й з інших напрямків, що дозволить зменшити енергетичну залежність.

Поділитись: