В українському уряді очікують на укладання нової угоди з Міжнародним валютним фондом щодо початку нової довгострокової програми співпраці. Панікувати з приводу того, що місія МВФ поїхала, не уклавши угоди, немає підстав.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Заспокою одразу паніку, яка вчора розлетілась в українських ЗМІ — переговори з міжнародними партнерами в активній фазі. Ми розпочали обговорення нової 3-річної програми підтримки в рамках механізму розширеного фінансування», — повідомив Гончарук 27 вересня за підсумками роботи місії МВФ у Києві.

Він заявив, що укладання так званої staff agreement — рекомендації ради директорів МВФ для відкриття нової програми співпраці з Україною — очікують впродовж наступних декількох тижнів.

Також Гончарук зазначив, що голова Місії МВФ дав позитивну оцінку реформам, які провели в Україні протягом останніх років, проте уряд планує проводити ці реформи й надалі задля забезпечення економічного зростання України.

«Будемо покращувати бізнес-середовище та проводити ключові реформи, заплановані нашим Урядом — велику приватизацію держпідприємств, реформу агросектору, боротьбу з корупцією. Важливим залишається також успішне проведення судової реформи», – заявив Гончарук.

Зазначимо, що у місії МВФ з підсумками роботи в Україні, повідомили, що продовжать переговори про нову програму протягом найближчих декількох тижнів. Голова Нацбанку повідомив, що найбільше представників МВФ хвилювали напади на колишню голову НБУ Валерію Гонтареву та судові процеси щодо ПриватБанку.

26 вересня місія МВФ завершила свою роботу в Україні. Цю інформацію hromadske підтвердили у прес-службі МВФ в Україні.

За даними агенції «УНН», представники місії так і не змогли досягти домовленості з урядом про нову програму співпраці. Зокрема, на це вплинула заява прем'єр-міністра України Олексія Гончарука про «компроміс» з Коломойським щодо ПриватБанку.

12 вересня в Україні офіційно розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду. Її представники прибули до Києва 11 вересня. 13 вересня представники МВФ зустрілися з керівництвом НБУ. 25 вересня представники місії провели зустріч з радою Національного банку та обговорили умови нової кредитної програми для України.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що нова програма співпраці з МВФ буде терміном до 4 років, а обсяг її фінансування складе до 10 мільярдів доларів.

Поділитись: