Економіка / Макроекономіка

Україна веде переговори з урядами інших країн про залучення кредитів — Мінфін

Інтерфакс-Україна
Економіка/Макроекономіка/Україна веде переговори з урядами інших країн про залучення кредитів — Мінфін
Зберегти
Вигляд
Український уряд веде прямі переговори з урядами інших країн, зокрема G7, щодо залучення двостороннього кредитування (коли одна країна дає кредит іншій).

«Ми зараз активно працюємо над кредитуванням, залученням ресурсів у міжнародних фінансових організацій та потенційним двостороннім кредитуванням», — повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова під час інвестиційної конференції, яку організувала компанія Dragon Capital.

За її словами, протягом 2019 року Україна планує залучити до 4 мільярдів доларів нових кредитів. У цю суму входять як транші від МВФ, Світового банку та ЄС, так і випущені Україною боргові облігації. Зазначимо, що наразі більша частина українського державного боргу існує у вигляді саме боргових облігацій, випущених на внутрішньому ринку. Прямі міждержавні кредити є однією з найменших груп державного боргу України.

8 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів. 27 грудня отримали перший транш під гарантії Світового банку на загальну суму 349,3 мільйона євро.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що валютних резервів України достатньо для підтримки курсу гривні у рік виборів.

Нагадаємо, що перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Пов`язані новини