На сьогодні державні та приватні компанії добувають набагато менше газу, ніж передбачено державною програмою газовидобутку.

Наразі Україні для енергетичної незалежності не вистачає близько 10-12 мільярдів кубометрів газу на рік. На думку віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона, однією з головних причин відставання від графіку нарощення власного видобутку є проблеми з державною компанією Укргазвидобування.

«Уряд зі свого боку надав всі можливості Укргазвидобування, яке володіє 45% всіх підтверджених запасів природного газу в Україні, працювати ефективно й відповідально. Однак сьогодні, на жаль, обсяги буріння 2018 року не забезпечують планові обсяги видобутку газу, визначені урядовою програмою», — зазначив віце-премєр.

Він закликав компанію пришвидшити нарощення видобутку, зокрема збільшити кількість свердловин.

13 листопада Укргазвидобування подало до суду на Кабінет міністрів України з вимогою відшкодувати майже 57 мільярдів гривень втрачених доходів.

Також раніше в Україну прибули 2 нові бурові вишки для видобутку газу.

Нагадаємо, що згідно з постановою уряду від 19 жовтня ціни на газ для населення з 1 листопада зростуть на 23,5% — 8 550 гривень за тисячу кубометрів. З 1 травня 2019 року газ подорожчає до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — 12300 гривень за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: