Державна компанія Укргазвидобування, яка належить Нафтогазу, подала до суду на Кабінет міністрів України з вимогою відшкодувати 56,79 мільярдів гривень через неможливість вільно продавати газ за ринковими цінами.

Відповідне судове провадження відкрив Господарський суд Києва.

Зазначається, що так компанія просить відшкодувати збитки, яких зазнала через ухвалення Кабміном постанови про покладання спеціальних прав на постачання газу для потреб населення за зниженими цінами.

«Позовні вимоги обґрунтовані  тим, що у зв’язку ухваленням відповідачем (урядом — ред.) постанови… позивач був позбавлений можливості вільно продавати природний газ за ринковими цінами та при цьому недоотримав компенсацію передбачену ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про ринок природного газу» в сумі 56 797 842 475,24 грн», — йдеться у постанові суду.

Напередодні на Кабінет міністрів України позов до суду подала компанія Нафтогаз, яка просила відшкодувати 6,6 мільярда гривень.

Зазначимо, що мова йде про компенсацію різниці у тарифах на газ для населення, який Нафтогаз постачає за зниженими цінами на основі спеціальних зобов’язань, які на нього наклав уряд. Залежно від ситуації на світових ринках газу, ця різниця у період з 2015 до 2018 року складала до 110% розміру тарифу. Іншими словами, для населення газ постачався за ціною, що понад вдвічі менша за ринкову вартість газу. Різницю в тарифах компенсувати уряд з бюджету.

Нагадаємо, що згідно з постановою уряду від 19 жовтня ціни на газ для населення з 1 листопада зростуть на 23,5% — 8 550 гривень за тисячу кубометрів. З 1 травня 2019 року газ подорожчає до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — 12300 гривень за тисячу кубометрів.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: