Командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко повідомив, що Україна завершила балістичну експертизу одного із повернутих Росією в листопаді 2019 року українських військових кораблів — малого броньованого артилерійського катера «Бердянськ».

Про це він сказав в коментарі «Радіо Свобода». Командувач уточнив, що йдеться про судно, яке обстріляли російські військові в Керченській протоці під час захоплення у 2018 році.

З «Бердянська» піч час експертизи зняли фрагменти броні та залишки осколків від снарядів. Воронченко переконує, що в України є доказами «агресивних і протиправних дій Росії».

 

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов'язав Росію звільнити українських моряків і передати Україні українські судна. Це рішення Росія мала виконати до 25 липня 2019 року.

7 вересня 2019-го українські моряки та українські політв'язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, в результаті великого обміну полонених повернулись додому.

18 листопада 2019-го Росія повернула українські військові кораблі.

Зараз в арбітражі Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі розглядається основна справа щодо незаконних дій Російської Федерації у Чорному морі 25 листопада 2019 року.

Поділитись: