Від початку 2019 року імпорт нафтопродуктів (бензину, дизпального, мазуту та реактивного пального) до України зріс на 11,1%.

Відповідні дані наводить Державна фіскальна служба у митній статистиці України, передає «Інтерфакс-Україна».

Загалом за 8 місяців 2019 року до України ввезли 5,38 мільйона тонн нафтопродуктів. Це на 11,1% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. На придбання імпортних нафтопродуктів витратили 3,4 мільярда доларів.

Найбільше нафтопродуктів до України ввозиться з Росії. Частка країни в імпорті складає 40,5%. З Білорусі від початку року імпортували пального на загальну суму 1,25 мільярда доларів, що склало 36,82% всього імпорту.

1 серпня дизельне пальне, яке постачається з Росії до України за допомогою трубопроводів обклали додатковим митом у розмірі 3,75%. Рішення ухвалили у відповідь на російські торговельні санкції проти України.

В уряді вважають, що нові мита призведуть до падіння обсягів постачання дизпального з Росії вдвічі.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Поділитись: