Через загострення епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням у північних регіонах Італії китайського коронавірусу, громадянам України рекомендують тимчасово утриматися від поїздок до уражених провінцій італійських регіонів Ломбардія, Венето, Емілія Романья та П’ємонт, де є найбільший ризик зараження.

Про це повідомляє департамент консульської служби Міністерства зовнішніх справ.

Українців, які продовжують перебувати в цих регіонах, закликають виявляти підвищену увагу та обережність, уникати відвідання уражених вірусом провінцій, повідомити про своє місце перебування та контактні дані до найближчої консульської установи України або зареєструватися на веб-ресурсі friend.mfa.gov.ua.

В Італії карантинні заходи запровадили у десятьох муніципалітетах регіону Ломбардія провінції Лоді – Касалпустерленго, Кодоньо, Кастільоне-д’Адда, Фомбіо, Малео, Сомалія, Бертоніко, Терранова-де-Пасеріні, Кастельгерсундо і Сан-Фіорано, а також – муніципалітеті Во 'Еуганео в провінції Падуя, регіон Венето.

Українців, які планують подорож до Італії або наразі перебувають в країні, закликають дотримуватися рекомендацій, розроблений Міністерством охорони здоров’я Італії, а саме:

  • регулярно і ретельно мити руки (щонайменше впродовж 20 секунд, водою і милом або дизенфікуючими для рук спиртовмісними (60%) засобами);
  • уникати близьких контактів з людьми, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань (триматися на відстані щонайменше 1 м від осіб, які кашляють чи пчихають);
  • не торкатися руками очей, носа і рота (у разі контакту із зараженою поверхнею руки можуть передавати вірус до тіла);
  • прикривати паперовою хустинкою рот і ніс, коли кашляєте чи пчихаєте;
  • користуватися антивірусними препаратами чи антибіотиками слід лише у разі, якщо вони прописані лікарем;
  • регулярно протирати поверхню (на робочому місці, у квартирі тощо) хімічними дезінфікуючими засобами («убити» коронавірус можуть засоби зі вмістом відбілювача/candeggina, хлору/cloro, розчинників/solventi, 75-відсоткового етанола/etanolo al 75%, пероцтової кислоти/acido peracetico, хлороформу/cloroformio);
  • використовувати маску у разі підозри щодо захворювання або при допомозі хворим;
  • у разі підвищеної температури тіла, кашлю, утрудненого дихання або при поверненні з Китаю впродовж періоду, що не перевищує 14 днів, телефонувати на номер «гарячої» лінії 1500.

Також громадян України просять відстежувати інформацію на сайтах Посольства України в Італії, Генерального консульства України в Мілані, Генерального консульства України в Неаполі та МЗС України, дотримуватись рекомендацій та законних вимог місцевих органів влади.

Нагадаємо, спалах захворювання стався на півночі Італії. За останніми даними, вже зафіксовано понад 150 випадків зараження коронавірусом, четверо людей померли. Через це у цих регіонах ввели обмеження на пересування.

Обмеження стосуватимуться Ломбардії та Венето, які вважаються центром спалаху. Близько 50 тисячам мешканців цих регіонів заборонили виїжджати з населених пунктів. Також заборонили в'їжджати у міста Ломбардії та Венето.

За останніми даними, загальна кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 79 360. Більшість випадків інфікування, 77 150, зафіксували на материковому Китаї. Також відомо, що майже 25 тисяч людей одужали після інфікування коронавірусом, 2,6 тисячі — померли.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: